خرید بالشت طبی

بالشت طبی چیست و چه تأثیری بر کیفیت خواب شما دارد؟

بالشت طبی چیست و چه تأثیری بر کیفیت خواب شما دارد؟

افراد، میانگین یک سوم زندگی خود را در خواب به سر می برند. شاید این ادعایی غلو آمیز باشد اما باور کنید همین یک سوم بر روی دو سوم دیگر زندگی شما تأثیر فراوانی دارد. آرامش و آسایش و راحتی در خواب، ضامن سلامتی جسم و روح شما در بیداری خواهد بود.

یکی از مواردی که سلامت خواب شما را تضمین می نماید، استفاده از کالای خواب مناسب و با کیفیت و کالاهایی است که در واقع طبی محسوب می شود. یک اشتباه رایج در خرید بالشت این است که گاهی افراد تصور می کنند هر چه بالشت نرم تر باشد راحت تر و بهتر است اما این تصور اشتباه است. راحتی و آرامش در هنگام خواب به میزان حمایت بالشت از مهره های گردن بستگی دارد. ابعاد و اندازه بالشت نیز اهمیت زیادی دارد. در ادامه مقالبه بالشت طبی چیست و چه تأثیری بر کیفیت خواب شما دارد؟ می خواهیم ویژگی های این بالشت را به شما ارائه دهیم.

یک بالشت طبی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

قسمت داخلی بالشت های طبی باید از مموری فوم یا فوم حافظه تشکیل شده باشد. فوم حافظه از نوعی پلیمر به نام پلی اورتان تهیه می شود. مزیت این فوم ها در شکل پذیری آن است. هنگامی سر و گردن روی بالشت قرار می گیرد، این فوم کاملا، شکل و فرم سر و گردن را به خود می گیرد و این شکل پذیری باعث حمایت هر چه بیشتر از مهره های گردن و جلوگیری از درد گردن می شود.

انواع ویژگی بالشت طبی

ویژگی بالشت طبی

حالت پالاستیکی بالشت، باعث می شود که به محض برداشتن سر از روی آن، به شکل اولیه برگردد. بالشت های طبی، مطابق با حالت سر و گردن تهیه و طراحی شده اند. سن و نوع تشک مورد استفاده شما نیز از مواردی است که باید مد نظر قرار بگیرد. بودجه شما برای خرید هم مورد با اهمیتی می باشد.

بالشت مناسب بر روی عملکرد گردش خون شما نیز اثر گذار خواهد بود. فشار سر و گردن را به صورت کاملا یکسان و یکنواخت پخش می کند. حتی عملکرد تنفس شما را نیز بهبود می بخشد. باعث رفع استرس و تنش اعضای بدن می شود. کیفیت بالای اجزای داخلی و خارجی بالشت، از ایجاد حساسیت و باکتری جلوگیری کرده و سلامت خواب شما را تضمین می نماید. شکل ظاهری بالشت طبی به صورت ارگونومیک طراحی و تهیه شده است. این خاصیت در بهبود کیفیت خواب تأثیر بسزایی دارد.

چه افرادی باید از بالشت های طبی استفاده کنند؟

افرادی که دارای آرتروز در ناحیه گردن هستند. افرادی که از دیسک گردن و کمر رنج می برند. البته این افراد برای تأثیر هر چه بیشتر علاوه بر استفاده از بالشت طبی، باید از تشک طبی مناسب هم استفاده نمایند. کسانی که خر و پف می کنند. یکی از دلایل خر و پف، قرار گیری سر و گردن در حالت نادرست و نامناسب است.  بالشت طبی مناسب از بروز این مشکل جلوگیری می کند. افرادی که با سردرد از خواب بیدار می شوند. بروز سردرد بعد از بیدار شدن تنها به کالای خواب شما بستگی دارد.

بالشت طبی

بالشت طبی برای افراد

پس نسبت به تعویض آن ها اقدامات لازم را انجام دهید. کسانی که می خواهند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشند. افرادی که هر روز صبح با گرفتگی عضلات از خواب برمی خیزند. بیدار شدن با گرفتگی و درد عضلات، نشانه این است که بالشت و تشک شما کیفیت لازم را ندارد و از عظلات و مهره های شما حمایت نمی کند.

ممکن است تشک و بالشت شما به مرور زمان حالت اولیه خود را از دست داده باشند و شکلی فرو رفته پیدا کرده باشند. این بدترین حالت برای کالای خواب است و نشان دهنده این است که زمان تعویض آن فرا رسیده. شانه ها نیز در معرض آسیب از بالشت نامناسب قرار دارند. اگر بالشت شما دارای ارتفاع نامناسب باشد و بیش از حد بلند یا کوتاه باشد، شانه ها را تحت تأثیر قرار می دهد و بعد از بیدار شدن درد و گرفتگی عضلات شانه شما را آزار خواهد داد. بالشت های بیش از حد کوتاه باعث تشدید رفلاکس در معده می شوند.

با کمی کند و کاو در مشکلات و دردهای بدن خود، در می یابید که سر منشأ این دردها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم استفاده از بالشت نامناسب است.

تسکین درد توسط بالشت طبی

بالشت های بیش از حد بلند به دلیل ایجاد فاصله زیاد و غیر طبیعی سر و گردن از زمین، کمر را دچار یک منحنی می کنند که این حالت سبب بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد. مهم ترین خاصیت یک بالشت طبی مناسب، قرار گرفتن ستون فقرات و مهره های گردن در یک راستا می باشد. در واقع این ویژگی از بروز درد در نواحی مختلف، جلوگیری می کند. شاید باورش برای تان سخت باشد اما استفاده از بالشت مناسب حتی بر تسکین درد زانوها، کمر و لگن نیز تأثیر گذار است.

بالشت طبی

تسکین درد توسط بالشت طبی

حساسیت های پوستی و چین و چروک هنگام استفاده از بالشت با الیاف نامناسب امری بدیهی محسوب می شود. پس هنگام خرید حتما به اصالت کالا و کیفیت الیاف دقت کنید. دندان قروچه و فشار بیش از حد فک نیز عامل دیگری است که از عوارض استفاده از بالشت نامناسب است.

نتیجه گیری

هنگام خرید بالشت طبی به سایز و اندازه بالشت با توجه به وزن و اندازه شانه خود توجه کنید. بالشت طبی در اندازه های مختلف و برای افراد مختلف تولید می شود. روکش بالشت باید قابل تعویض و شستشو باشد. همچنین جنس روکش از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است جنس رویه بالشت نخی باشد.