2 1

دستگاه بخور چیست

دستگاه بخور چیست

امروز می خواهیم در مورد دستگاه بخور چیست با شما عزیزان صحبت کنیم. میتوان گفت که دیگر تمامی ما حد اقل یک بار در کودکی نام دستگاه بخور چه سرد و چه گرم را شنیده ایم. بیشتر افراد بر این باور هستند که از بخور فقط می توان در زمانی که دچار سرماخوردگی شده ایم و نیازمند بخور هستیم. یکی از بهترین مزایای که دستگاه بخور مخصوصا دستگاه بخور سرد دارد این است که می تواند بستری برای ایجاد رطوبت مناسب و کافی برای محیط باشد. در صورتی که رطوبت لازم در محیط وجود داشته باشد باعث می شود که مکان برای زندگی کردن آسوده تر باشد و شادابی و سلامت را برای شما به ارمغان بی آورد.

دستگاه بخور چیست

انواع دستگاه بخور

اگر بخواهیم در مورد انواع دستگاه بخور در مقاله دستگاه بخور چیست صحبت کنیم باید بگوییم که به صورت کلی دستگاه بخور دارای دو مدل است. بخور سرد و بخور گرم. هر کدام به نحوی دارای کار های خاص و در برخی مواقع مشترک می باشند.

کاربرد دستگاه بخور سرد

بخور سرد دارای یک سری کاربرد های منحصر به فرد است که باعث برتری نسبت به بخور گرم است.

 1. از بین بردن آلرژی ها
  با وجود کیفیت پایین هوا امروزه در کلان شهر ها مخصوصا تهران باعث شده است که آلرژی های بسیار زیادی در بدن به وجود بی آورد و در نتیجه می تواند رطوبت کافی در محیط را از بین ببرد. در صورت استفاده از دستگاه بخور سرد می توانید رطوبت کافی را به دست بی آورید تا آلرژی های موجود در بدن را کمتر کند.
 2. افزایش بهبودی در سرما خوردگی
  بخور سرد با اینکه می تواند رطوبت کافی را در محیط به وجود بی آورد باعث می شود که دستگاه تنفسی بدن را که از راه گلو و بینی جریان دارد با رطوبت کامل بهبود ببخشد که در نتیجه باعث می شود روند درمان شما در سرماخوردگی و آنفولانزا می شود.
 3. بهبود پوست خشک
  پوست خشک یکی از معضلات مردم ایرانی بوده است ولی امروزه بهترین راه کار برای جلوگیری از خشک شدن پوست ایجاد رطوبت مناسب و کافی در خانه است. با دستگاه بخور سرد شما می توانید به صورت کامل رطوبت کافی را ایجاد کنید تا پوست شما هیچ گاه دچار خشکی نشود.

کاربرد بخور گرم

بخور گرم نیز همانند دستگاه بخور سرد دارای یک سری کاربرد های خاص است که در ادامه آن را به شما عزیزان ارائه می دهیم.

 1. باز کردن سینوس ها
  یکی از بد ترین آلرژی های که وجود دارد گرفتگی های سینوس در فصول مختلف مخصوصا پاییز می باشد. زمانی که سینوس های بدن گرفته می شود دچار سردرد و گرفتگی های بینی می شود. بخور گرم می تواند در این زمینه بسیار کمک دهند باشد که گرفتگی بینی و سردرد ناشی از گرفتگی سینوس برای شما به وجود بی آید.
 2. از بین برنده جوش های سر سیاه
  یکی از جوش های که همواره در صورت به وجود می آید جوش های سر سیاه می باشد که در صورت ادامه داشتن تبدیل به خال می شود. دستگاه بخور گرم می تواند با باز کردن منافذ پوستی و تازه سازی سلول ها از به وجود آمدن پوست های سرسیاه جلوگیری کند. اگر بخواهیم علمی تر به این موضوع نگاه کنیم این گونه است که دستگاه بخور گرم از جمع شدن چربی ها در صورت جلوگیری کرده و مانع وجود جوش می شود.
 3. درخشش پوست با دستگاه بخور گرم
  شاید برای شما عزیزان سوال باشد که زمانی که از محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده می کنید چه زمانی می تواند تاثیر گذار باشد؟ در پاسخ باید بگویم که زمانی که منافذ پوستی باز است. یکی از بهترین راه ها برای باز کردن منافذ پوستی دستگاه بخور گرم است که می تواند با رطوبت مناسبی که دارد تاثیر استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی برای شما را بیشتر کند.

1

کاربرد مشترک بخور سرد و گرم

همان طور که در بالا گفتیم دستگاه بخور سرد و گرم دارای یک سری کاربرد های مشترک است که در ادامه مقاله دستگاه بخور چیست می خواهیم با شما عزیزان بابت این موضوع صحبت کنیم.

 • مناسب برای سلامت پوست
 • محافظت کامل از وسیله های خانگی که جنس آن از چوب است
 • کاهش خر و پف
 • کمتر شدن سرایت به عفونت

4 مورد اصلی بالا کاربرد مشترک دستگاه بخور سرد و گرم است.

انواع دستگاه بخور سرد و گرم

اگر بخواهیم در مورد انواع دستگاه بخور سرد و گرم صحبت کنیم باید بگوییم که به صورت کلی این دستگاهها دارای دو مدل تبخیری و اولتراسونیک می باشد. هر کدام از این ها دارای کارد های خاص خود می باشند که در ادامه آن ها را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 • دستگاه بخور گرم تبخیری
  در بخور گرم تبخیری به این صورت است که آب مانند کتری جوش می آید و تبخیر می شود. این تبخیر به وجود آمده در محیط می چرخد و باعث ایجاد رطوبت می شود.
 • دستگاه بخور گرم اولترا سونیک
  در دستگاه اولتراسونیک بخور گرم کارکرد این گونه است که دستگاه دارای یک صفحه به شکل دیافراگمی هستش که طبق فرکانس و سرعت بالایی که برای آن تعریف شده است قطره ها و ذرت آب می تواند توده ای مانند یک مه را به وجود بی آورد که این مه در محیط می چرخد و رطوبت مناسب را ایجاد می کند.
 • دستگاه بخور سرد تبخیری
  دستگاه بخور سرد تبخیری به صورت کلی آب را تبخیر نمی کند و با توجه به مکانیسم که در آن وجود دارد آب را مانند بخار در می آورد و در محیط مورد نظر به چرخش در می آید.
 • دستگاه بخور سرد اولتراسونیک
  در دستگاه اولتراسونیک بخور سرد تکنولوژی به شکلی جدید تر است که دارای صفحه دیافراگمی بوده است که سرعت چرخش بسیار بالایی نسبت به بخور سرد اولتراسونیک دارد.

3 1

نتیجه گیری

در آخر به این جمع بندی میرسیم که دستگاه بخور و سرد گرم به صورت کلی دارای یک سری کاربرد های مشترک است و از طرفی دیگر دارای یک سری کاربرد های جداگانه. اگر شما به دنبال خرید دستگاه بخور سرد و گرم هستید می توانید  از درمان پژوه آن را با کمترین قیمت خریداری کنید. توصیه ما به شما این است که برای خرید دستگاه بخور حتما با توجه به نیازی که دارید آن را خریداری کنید.