12

سمعک چیست

سمعک چیست؟

امروز در مقاله سمعک چیست قرار است که در رابطه با اینکه سمعک چه کاربردی برای انسان دارد و چه کمکی می تواند به افرادی که دارای مشکل شنوایی است صحبت کنیم. سمعک یک وسیله الکترونیکی کوچکل شکل است که در برخی مواقع داخل گوش و در برخی مواقع دیگر پشت گوش قرار می گیرد. می توان گفت که با اختراع سمعک باعث شد که کمک بسیار بزرگی به افرادی کم شنوا می باشند شود. سمعک می تواند صدا را برای کاربرد به گونه ای تقویت کند که هر فردی که دچار کم شنوایی می باشد کاملا حالت عادی داشته باشد و صدا ها را همانند فردی که سالم است از لحاظ جسمی داشته باشد. امروزه چندین نوع سمعک وجود دارد که هر کدام در زمان خاصی تولید شده است.

unnamed file 5

انواع سمعک از نوع تکنولوژی

حال نوبت آن شده است که در رابطه با انواع سمعک صحبت کنیم. ببینید با توجه به اینکه روزانه تکنولوژی در حال رشد است باعث شده که چندین مدل از سمعک ها به وجود آمده است. انواع سمعک ها عبارتند از:

 1. سمعک های دیجیتال
 2. سمعک های آنالوگ
 3. سمعک های هوشمند
 4. سمعک های وایرلس هوشمند

4 موردی که در بالا برای شما عزیزان ذکر شد از انواع سمعک ها می باشد که انتخاب تمامی آنها بر عهده شما عزیزان می باشد. اما اگر بهترین آن را بخواهید به شما عزیزان می گوییم که سمعک های وایرلس هوشمند از بهترین نوع های سمعک می باشد که شما می توانید برای بالا بردن شنوایی خود از آن استفاده کنید.

قسمت های تشکیل دهنده سمعک

حال می خواهیم در رابطه با قسمت هایی که یک دستگاه سمعک می تواند تشکیل دهد صحبت کنیم. هر کدام از آنها دارای قابلیت خاص می باشد. این قسمت ها به صورت زیر است.

 • میکروفون
  میکروفون صدا را از فرد صحبت کننده دریافت می کند و آن را به سیستم الکترونیکی تبدیل می کند.
 • تقویت کننده
  تقویت کننده صدای تبدیل شده به الکترونیکی را از طریق میکروفون دریافت کرده و آن را تقویت می کند.
 • بلند گو
  پس از تقویت شدن صدای دریافت شده بلند صدای کامل را به گوش شما می رساند که می توانید به صورت واضح آن را بشنوید. می توان گفت که بیشتر سمعک های که امروزه تولید می شود دارای همین چند نوع تکنولوژی است اما در جدید ترین آنها امکان دارد که چیز های دیگری مانند چیپست بلوتوث اضافه بشود چرا که جدید ترین آنها به صورت بلوتوثی کار می کنند.
 • هوک یا همان قلاب گوش
 • قالب گوش
 • محفظه باتری
 • تیوب اتصالی

تفاوت سمعک آنالوگ در برابر دیجیتال

در این بخش قصد داریم که با شما عزیزان در رابطه تفاوت سمعک آنالوگ و دیجیتال صحبت کنیم. در دستگاه سمعک آنالوگ سبک کار به این معنی است که امواج صوتی را به امواج الکترونیکی تبدیل می کند. اما طبق منبع های گفته شده سمعک های آنالوگ امروزه نسبت به سمعک های دیجیتال کمتر رایج بوده و کمتر نسبت به سمعک های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. اما سمعک های دیجیتال به صورتی طراحی شده اند که مقدار نیاز شنوایی شما را در نظر میگیرد و به همان میزان نیاز شما را رفع می کند. امروزه از سمعک های دیجیتال بیشتر استفاده می شود چرا که دارای تکنولوژی به روز تری نسبت به سمعک های آنالوگ است.

unnamed file 4

چگونه خرید درستی در رابطه با سمعک داشته باشیم؟

شاید برای شما عزیزان سوال باشد که زمانی که می خواهیم سمعکی را خریداری کنیم چه موارد های را باید در نظر گرفت. این موارد را در ادامه به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید خرید سمعک مناسبی را برای خود داشته باشید.

 • نوع سمعک ( توجه به آنالوگ و دیجیتال بودن آن)
 • مدت زمان کارکرد سمعک
 • گارانتی
 • باتری کاملا سالم
 • تعمیرات

توصیه ما به شما این است که اگر قرار است سمعکی را خریداری کنید بهتر است از فروشگاهی خریداری کنید که تمامی موارد بالا را به شما عزیزان ارائه دهد.

چگونه می توانیم خرید سمعک را انجام دهیم؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان خرید سمعک را انجام داد کافی است تا آخر مقاله همراه ما بمانید. امروزه به 2 صورت شما می توانید خرید سمعک خود را انجام دهید. اما بهترین آن خرید به صورت آنلاین می باشد. امروزه با توجه به اینکه خرید حضوری می تواند بسیار بهتر باشد اما با نزدیک شدن به سال عید رفت و آمد بسیار سخت شده است و همین موضوع باعث شده که بیشتر افراد برای خرید سمعک روی به خرید اینترنتی بی آورند. البته نا گفته نماند که خرید حضوری نیز می تواند بسیار خوب باشد چرا که شما می توانید به صورت کامل از جنس و کیفیت سمعک خود مطلع بشوید.

قیمت سمعک های باطری چه مقدار است؟

حال در این بخش می خواهیم در مورد قیمت های که برای سمعک در نظر گرفته می شود صحبت کنیم. اگر قرار است سمعکی شما بخرید بهتر است که سمعکی را خریداری کنید تا آخر عمر کار آمد شما باشد. حد اقل ترین قیمت ممکن برای خرید سمعک 2500 میلیون تومان می باشد الی 10 میلیون تومان. هر کدام از این قیمت ها کاربرد خاص و ویژگی های خاص خودش را دارد.

خرید سمعک

سمعک چیست

بهترین برند های سمعک که می توان خریداری کرد؟

حال بهتر است که راجب بهترین برند های که برای خرید سمعک وجود دارد صحبت کنیم. برند های خیلی خوبی امروزه تولید شده است که این باز هم بستگی به شما دارد که چه نوعی از آن را خریداری کنید. این برند ها عبارتند از:

 1. برند اتیکن
 2. برند ایساند
 3. برند برنافن
 4. برند فوناک
 5. برند سیگنیا
 6. برند اینترتون
 7. برند سونیک

مواردی که در بالا برای شما ذکر شد به صورت کامل در این موجود است و شما می توانید با کمی تحقیق بهتر آن ها را خریداری کنید.

نتیجه گیری

در آخر به این جمع بندی می رسیم که امروزه یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از اینکه بتوان  کم شنوایی داشت خرید سمعک می باشد. امروزه سمعک یکی از بهترین راه کار ها برای شنیدن کامل افرادی می باشد که دچار کم شنوایی شده اند. توصیه ما به شما این است که در صورت نیاز خرید سمعک بهتر است که شما از یک فروشگاه مطمعن و کاملا مورد قبول خریداری کنید.